تاثیر سیگار بر جراحی بینی
اسفند ۲۳, ۱۳۹۵
عوارض جراحی بینی
عوارض عمل جراحی زیبایی بینی
اسفند ۲۳, ۱۳۹۵
نمایش همه

رینوپلاستی چیست؟

این جراحی قدمت زیادی دارد و به معنای رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح یا زیبا کردن می باشد. قدمت رینوپلاستی چیست یا همان جراحی زیبایی بینی به ۵۰ تا ۶۰ سال قبل و بعد از جنگ جهانی دوم بر می گردد. در ایران از دهه ۴۰ شمسی اقدام به جراحی بینی شد. رینوپلاستی همان عمل جراحی زیبایی پلاستیک بینی است که به اصلاح شکل بینی های گوشتی و استخوانی می پردازد. این اعمال جراحی که تحت بی حسی موضعی یا با بیهوشی عمومی انجام می شوند، باعث رفع ناهنجاری ها و شکل بینی می شود. بهترین نتایج در جراحی بینی یا رینوپلاستی با استفاده از تکنیک های طبیعی است که ظاهر طبیعی یا معمولی بینی را حفظ می کنند. زمانی که بیمار از جراح درخواست عروسکی کردن بینی را دارد، به این نکته توجه ندارند که محل عبور هوا از بین می رود و بیمار دچار گرفتگی شدید بینی می شود.

انواع عمل رینوپلاستی

عمل جراحی بینی به دو شکل باز و بسته انجام می شود و انجام عمل به هر روشی که پزشک تشخیص دهد انجام می شود. در روش رینوپلاستی بسته که روش اولیه جراحی بینی بوده و بسیاری از جراحان پلاستیک بینی از آن استفاده می‌کنند. در این روش برش پوستی روی دیواره بین دو سوراخ بینی ایجاد نمی شود و تمام برش ‌ها از داخل بینی داده می ‌شود. مزیت این روش عدم وجود برش پوستی است و عیب آن هم عدم وجود دید مستقیم جراح به ساختار داخلی بینی است. اما در روش جراحی بینی باز که جدیدترین جراحی است. در این روش برش پوستی داده می‌شود و جراح دید مستقیم به بینی دارد. عمل جراحی باز معمولاً از نظر زمانی طولانی تر از عمل جراحی بسته است و بیشتر برای بیمارانی مناسب است که نیاز به تغییر سر بینی خود دارند.

جراحی بینی یا رینوپلاستی

مزیت روش بسته این است که زمان عمل حدود حدود يک ربع کمتر از روش باز است. روي پوست کلوملا برشي وجود ندارد . ذر اين روش ورم نوک بيني کمتر از روش باز است لذا ورم زودتر برطرف خواهد شد. اما در روش باز مزیت هایی از جمله اینکه جراحي زير ديد مستقيم انجام مي شود لذا احتمال غير قرينگي کمتر خواهد شد. قدرت مانور جراح و فضا براي کار کردن وي بيشتر است. در طي عمل رينوپلاستي اشکالات مختلف بيني را مي توان برطرف نمود مانند بزرگ بودن اندازه بينی، قوزدار بودن بيني، افتادگي نوك بيني يا كم بودن زاويه بيني و لب ،  پهن بودن بينی، بزرگ بودن سوراخ هاي بينی، جعبه اي شكل بودن نوك بينی، زياد بودن فاصله نوك بيني تا صورت.

Summary
Review Date
Reviewed Item
مرسی بابت مقاله هاتون
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهارده =